Menu

Jak stworzyć kort tenisowy na własnym podwórku?

Jak stworzyć kort tenisowy na własnym podwórku?

Gra w tenisa, która przez wiele lat funkcjonowała w świadomości Polaków w ramach ciekawostki, od jakiegoś czasu zyskuje w naszym kraju coraz większe zainteresowanie. Bez wątpienia przyczyniły się do tego sukcesy Łukasza Kubota, Agnieszki Radwańskiej czy Igi Świątek. Coraz więcej osób chce spróbować swoich sił z rakietą w dłoniach. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na ćwiczenia w ośrodku treningowym, zaś ogólnodostępnych kortów nadal mamy jak na lekarstwo. Jest jednak na to pewien sposób...

Graj w tenisa na własnym podwórku!

Osoby dysponujące dużym ogrodem mogą w nim zorganizować przydomowy kort tenisowy. Posiadanie takiej instalacji na wyłączność oferuje domownikom i ich znajomym możliwość gry w tenisa zawsze, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Bez wątpienia będzie to również świetna opcja aktywizacji dzieci. Młodzi ludzie spędzają zdecydowanie mniej czasu na wolnym powietrzu, aniżeli ich rodzice, gdy byli w podobnym wieku. Warto zatem zaoferować im ciekawy sposób na oddawanie się aktywności fizycznej. Co oczywiste, jest to także idealne rozwiązanie dla osób, które uprawiają ten sport "na poważnie" i chcą trenować nawet w domu.

Przeczytaj również: Budowa boiska wielofunkcyjnego 

Kort tenisowy dostosowany do Twoich potrzeb

Boisko tenisowe powstaje na płaskim terenie. Musi jednak być on wolny od kurzu i zanieczyszczeń, zaś podstawę powinien stanowić asfalt lany lub beton z powłoką penetrującą. Korty tenisowe tworzone przez nas posiadają nawierzchnię modułową NOCERO. Składa się ona z kwadratowych elementów, łączonych w jeden duży płat podłoża. Poziom twardości nawierzchni dzieli się na trzy poziomy. Dzięki temu, przestrzeń może zostać dostosowana do fizycznych wymagań osób grających. Pozwoli to na stworzenie bezpiecznych warunków do uprawiania sportu, gdyż dobór twardości nawierzchni ma wpływ na narażenie stawów kończyn dolnych na potencjalne urazy.

Dla osób przywiązujących uwagę do estetyki, istnieje możliwość doboru koloru powierzchni. Ponadto, wymiary kort tenisowy wcale nie muszą odpowiadać tym, które kojarzymy z boisk Wimbledonu czy US Open. Możliwe jest wytyczenie boiska tenisowego na nieco mniejszej przestrzeni. Najpopularniejsze wersje kortów charakteryzują się wymiarami: 28x15 m, 23x15 m oraz 36x18 m. Instalacja mniejszego kortu tenisowego stanowi także rozwiązanie, gdy korzystać z niego mają dzieci. Nadal będą one mogły szkolić swoje umiejętności, jednak środowisko gry będzie dostosowane do ich możliwości fizycznych.

Zobacz też: nawierzchnia na multi arenę 

Trwałość i łatwy montaż

Bardzo dużą zaletą kortów tenisowych posiadających nawierzchnię NOCERO jest fakt, iż linie boiskowe nie są na nich malowane, tylko powstają już na etapie barwienia materiału. Dzięki procesowi barwienia w masie, nawierzchnia jest całkowicie odporna na wszelkie zmiany, takie jak ścieranie lub łuszczenie. Tworzywo posiada również ochronę przed promieniowaniem UV, która zapewnia niezmieniony wygląd i jakość nawierzchni nawet w słoneczne, letnie dni. Montaż powierzchni należy do bardzo prostych. Mniejsze płaty połączonych kwadratów wystarczy zewrzeć ze sobą. Nie trzeba wylewać żadnej dodatkowej nawierzchni.

Stwórz swój domowy Wimbledon!

Powyższe informacje jasno pokazują, że posiadanie boiska tenisowego pod domem wcale nie jest niemożliwe! Oczywiście, tego typu oferta stanowi także interesującą propozycję np. dla szkół, których dyrekcja chce stworzyć rozbudowaną infrastrukturę dla swoich uczniów. Dzięki naszym kortom wykonanym z nawierzchni NOCERO, dostęp do tej dyscypliny jest o wiele łatwiejszy.

 

Wróć do listy