Menu

Jaką nawierzchnię sportową wybrać na boisko?

Jaką nawierzchnię sportową wybrać na boisko?

Aktualnie boiska powstają jak grzyby po deszczu, w niektórych miejscach szybciej niż apartamentowce.
Inwestorzy oraz projektanci nie wiedzą jaką nawierzchnię sportową wybrać i często korzystają z rozwiązań, które są na rynku już kilkanaście lat. 

Co w sytuacji kiedy istnieje lepsze, nowocześniejsze i tańsze rozwiązanie?
Z tego artykułu dowiesz się co warto wybrać aby zapewnić najwyższą jakość wykonania i co jeszcze oferują nawierzchnie polipropylenowe NOCERO.

Jakie są aktualnie stosowane rodzaje nawierzchni sportowych?

Aktualnie na rynku stosuje się kilka rodzajów nawierzchni takich jak: trawa syntetyczna ( nawierzchnie syntetyczne), trawa naturalna, nawierzchnia poliuretanowa oraz nawierzchnia polipropylenowa, na której dzisiaj się skupimy.

Nawierzchnia polipropylenowa — dlaczego warto w nią inwestować? 

Przede wszystkim jest dostępna w trzech różnych poziomach twardości, dzięki czemu można wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się przy wybranych dziedzinach sportu. Zawodowi sportowcy często mają swoje osobiste preferencje w zakresie twardości i wyglądu nawierzchni, więc jeśli arena sportowa znajduje się w tym samym miejscu, co wybrany klub sportowy — warto wybór skonsultować z trenerami i zawodnikami.

Przewaga nawierzchni modułowej NOCERO nad innymi rozwiązaniami

Nawierzchnia NOCERO jest przede wszystkim praktyczna. Poprawia bezpieczeństwo użytkowania dzięki zastosowaniu autorskiego systemu amortyzacji poziomej, który chroni układ mięśniowo-szkieletowy człowieka w trakcie ćwiczeń lub gry. Ponadto redukuje ryzyko potknięć, które mogą wystąpić w przypadku stosowania innej lub naturalnej nawierzchni (np. trawy). Boisko wyposażone w nawierzchnię modułową NOCERO pozbawione jest zatem zagrożeń, wynikających z zabawy na klasycznym boisku.
Nawierzchnię w przypadku zabrudzenia łatwo się czyści, ponieważ nie trzeba do tego żadnych specjalistycznych środków, a sam materiał dobrze odprowadza wodę. Ponadto jest odporna na wiele chemicznych substancji, np. na benzynę, kwasy czy tłuszcze. W razie uszkodzenia elementy podłoża można w łatwy sposób zmienić bez konieczności wymiany całości. 
Dodatkowym atutem jest wysoka wytrzymałość, która zapewnia doskonały stan na wiele lat.
Nawierzchnie są również całkowicie ekologiczne. Nie wpływają negatywnie na środowisko co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne.

W jaki sposób są tworzone linie ?

Jako jedyni tworzymy linie proste w innowacyjny sposób tzn. nasze linie są barwione w masie już na momencie produkcyjnym jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej trwałe i wytrzymałe.

Linii, których nie jesteśmy w stanie wyprodukować ( półkola, okręgi ) malujemy z wykorzystaniem wysokiej klasy farb, po wcześniejszym podgrzaniu podłoża. Co gwarantuje nam odpowiednią wytrzymałość i gwarancję nieścieralności.

Ile trwa montaż nawierzchni NOCERO

Montaż naszej nawierzchni zależny jest od wielkości, z reguły realizacja trwa maksymalnie dwa dni.

Czy nawierzchnie polipropylenowe NOCERO są drogie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, są rozwiązania zdecydowanie tańsze w momencie inwestycji ale ich utrzymanie w stanie pozwalającym na użytkowanie kosztuje rocznie kilka tysięcy złotych. 
Powszechnie stosowane nawierzchnie z poliuretanu są droższym rozwiązaniem bo ceny zaczynają się od 200zł/m2 netto. Do tego ich wygląd po kilku latach pozostawia wiele do życzenia.

W przypadku zastosowania Nawierzchni NOCERO na boisku zewnętrznym, nie musimy się martwić o warunki atmosferyczne czy o bezpieczeństwo użytkowników. Wszystkie te zalety dostępne są w cenie od 115zł/m2 netto*.

*jest to cena samej nawierzchni bez dostawy i montażu

Nie wiesz, czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Nocero to Katowicka firma, która pomaga znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdej areny sportowej. Przed zakupem skonsultuj się z naszym ekspertem. Zapoznaj się z pełną ofertą na stronie wybierz wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie. Działamy w całej Polsce.

 

Wróć do listy