Menu

Zbuduj boisko szkolne z nawierzchnią Nocero!

Zbudowanie idealnego boiska szkolnego wbrew pozorom nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nie bez znaczenia są wymiary boiska szkolnego, czy też konkretna nawierzchnia. Warto poszukać najlepszego rozwiązania, które będzie służyć uczniom i sportowcom przez wiele lat. W efekcie stworzymy boisko szkolne na wiele pokoleń, które zachwyci nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Jak zbudować szkolne boisko? Na jaką nawierzchnię postawić? O czym warto wiedzieć?

Boisko szkolne wymiar

Wymiary boiska szkolnego to bardzo ważna kwestia, od której warto rozpocząć zaplanowanie inwestycji. Okazuje się, że przepisy prawne nie wskazują, jakie powinny być wymiary tego obiektu. Znaczenie mają jednak warunki techniczne, jakim odpowiadać powinny budynki i ich usytuowanie. Trzeba mieć na uwadze minimalne odległości boisk szkolnych od miejsc postojowych, miejsc zbierania odpadów stałych, miejsc gromadzenia odpadów, czy też linii rozgraniczających ulicę. 

Istotne jest to, że boisko sportowe ma za zadanie umożliwiać odpowiednie przeprowadzenie zajęć wychowania fizycznego. Szkoła musi udostępnić uczniom sprzęt sportowy i urządzenia, które pozwalają rozwijać umiejętności z zakresu wychowania fizycznego. Jest to szczególnie ważne dla uczniów klas starszych, gdyż podstawa programowa przewiduje tutaj biegi, skoki w dal, gry zespołowe i tym podobne. Boisko szkolne wymiar to kwestia zależna od danego miejsca i oczekiwań uczniów. 

Boisko szkolne nawierzchnia

Stworzenie boiska szkolnego wymaga dobrania odpowiedniego podłoża. Nawierzchnie Nocero sprawdzają się doskonale do pokrywania:

Są polecane przede wszystkim do gier typu koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, hokej, siatkówka, hokej na rolkach, tenis itp. Boisko szkolne nawierzchnia jest dostępna w trzech wzorach i trzech poziomach twardości. Co do koloru, boisko szkolne dostosować można praktycznie pod każdy kolor RAL. Plusem jest to, że materiał jest bezobsługowy w kwestii czyszczenia. Do produkcji są stosowane jedynie bezpieczne materiały, które nadają się do recyklingu i nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. 

Podłoże pod boisko

Szkolne boisko jest użytkowane przez dzieci i dorosłych. Nowoczesna nawierzchnia Nocero ma wiele zalet, jakie warto poznać. Najważniejsze atuty nawierzchni sztucznej to z pewnością:

Nocero należy kłaść na twardej, wolnej od zabrudzeń i kurzu powierzchni. Najlepiej sprawdza się na podłożu betonowym z powłoką penetrującą lub podłożu bitumicznym. W celu zapewniania dobrego odprowadzania zabrudzeń i wody, podłoże powinno mieć nachylenie od środka boiska na poziomie od 0,5 do 1% po obu stronach (lub liniowy odpływ). Co jeszcze warto docenić? Nie bez znaczenia jest perforacja materiału, która wpływa na sprawne odprowadzanie wody z brudem. Kolorystykę dobrać można do swoich oczekiwań. Linie i elementy dylatacyjne barwione są w masie, dzięki czemu nie ma mowy o ścieraniu, czy łuszczeniu powierzchni. 

Jak widać, zaplanowanie budowy boiska szkolnego jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy postawimy na nowoczesne rozwiązania. Nie tylko wymiary boiska szkolnego są istotne. Trzeba mieć na uwadze także zastosowaną nawierzchnię. Doskonałą jakością i cennymi właściwościami odznacza się Nocero. To propozycja, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. 

 

 

Wróć do listy