Menu

Boisko lodowisko 2w1 z nawierzchni sportowej NOCERO

Sport i rekreacja odgrywają ważną rolę w życiu wielu ludzi, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dlatego też istnieje coraz większa potrzeba stworzenia wszechstronnej infrastruktury sportowej, która będzie w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby sportowców. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest boisko-lodowisko 2 w 1 z nawierzchnią NOCERO, które pozwala na grę w koszykówkę, siatkówkę, tenisa, piłkę nożną, on-line hokej, in-line hokej oraz co najważniejsze bezpieczną jazde na rolkach i wrotkach. W tym artykule przyjrzymy się temu nowoczesnemu rozwiązaniu infrastruktury sportowej i jego korzyściom.

 

Opis:

Boisko z funkcją lodowiska z nawierzchni polipropylenowej to wszechstronny obiekt sportowy, który umożliwia korzystanie zarówno tradycyjnie do gier zespołowych, jak i tafli lodowiska w jednym miejscu. Nawierzchnia wykonana z polipropylenu jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne, co czyni ją idealną do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Plusy tego rozwiązania dla sportowców:

Wielofunkcyjność:

 Dysponowanie boiskiem daje użytkownikom możliwość korzystania z dwóch powierzchni sportowych zależnie od pory roku (przy budowie infrastruktury na zewnątrz propozycją jest tworzenie lodowiska w sezonie zimowym), umożliwiając trening i grę w różnych dyscyplinach, takich jak hokej, piłka nożna, łyżwiarstwo figurowe czy short track. Istotną zaletą NOCERO jest ochrona mięśniowo-szkieletowa sportowców oraz łatwość wymiany uszkodzonych części.

Odporność na warunki atmosferyczne:

Nawierzchnia polipropylenowa jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy słońce. Dlatego boisko-lodowisko 2w1 może zostać użytkowane zgodnie ze standardami przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Korzyści dla społeczności lokalnej:

Stworzenie lodowiska  2w1 to wydajne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wiele miast i miejscowości ma ograniczone miejsca do uprawiania sportu, dlatego taki wszechstronny obiekt sportowy pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnych terenów. 

Promowanie aktywności fizycznej:

Obiekt z funkcją lodowiska zachęca lokalną społeczność do aktywności fizycznej i uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Może to prowadzić m.in do poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia mieszkańców. Według 44 proc. ankietowanych łyżwiarstwo jest coraz bardziej popularne. Ten sposób spędzania wolnego czasu chętnie wybierają osoby młode i posiadające dzieci, częściej kobiety niż mężczyźni. Łyżwiarstwo jest sportem towarzyskim, Polacy czas na lodowisku spędzają najchętniej z rodziną i znajomymi.*

Organizacja wydarzeń sportowych:

Po awansie Polskiej kadry hokejowej do elity okazać się może, że zapotrzebowanie na kryte lodowiska wzrośnie. Rozwiązanie jakim jest boisko i lodowisko 2w1, może okazać się jedynym z ekonomicznego punkt widzenia rozwiązaniem. Plusem tego rozwiązania, może być wykorzystywanie wybudowanego obiektu do organizacji różnych wydarzeń sportowych, turniejów, zawodów czy występów łyżwiarskich. To doskonała okazja do integracji  i promocji sportu.

Podsumowanie:

Inwestycja w obiekt uniwersalny  z nawierzchni polipropylenowej NOCERO to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie zalety tradycyjnego boiska do gry oraz lodowiska. Daje sportowcom możliwość korzystania z dwóch różnych powierzchni sportowych w jednym miejscu w zależności od właściciela obiektu lub pory roku, zapewniając im wielofunkcyjność i bezpieczeństwo. Możemy wyposażyć boisko w cały potrzebny sprzęt sportowy oraz np: bandy z siatką wyłapującą piłki. Dla społeczności lokalnej jest to również korzystne rozwiązanie, promujące aktywność fizyczną i umożliwiające organizację różnorodnych wydarzeń sportowych. Inwestycja w obiekt uniwersalny z pewnością stanowi atrakcyjne udogodnienie dla sportowców i miłośników łyżwiarstwa, przyczyniając się do rozwoju lokalnej społeczności sportowej.

 

 

 

 

*Badanie „Polska na łyżwach” zostało przeprowadzone przez Kantar Polska na zlecenie PGE Energia Ciepła w lutym 2020 r. z uwzględnieniem reprezentatywnej próby 1000 Polaków w wieku 15+, mieszkających w miastach 100 tys.+ 

  Źródło

Wróć do listy