Menu

Jaka nawierzchnia na boisko wielofunkcyjne ?

Jaką nawierzchnie wybrać na boisko wielofunkcyjne ?

Stojąc przed wyborem nawierzchni na boisko wielofunkcyjne mamy na rynku wiele rozwiązań takich jak: poliuretan, nawierzchnia syntetyczna, nawierzchnia bezpieczna oraz nawierzchnia polipropylenowa. Niezależnie, na którą z nich się zdecydujemy musimy wykonać odpowiednią podbudowę.

Podbudowa pod boisko z nawierzchni polipropylenowej NOCERO

Nocero należy kłaść na twardej, wolnej od zabrudzeń i kurzu powierzchni. Najlepiej sprawdza się na podłożu z betonu lub asfaltu. W celu zapewniania dobrego odprowadzania zabrudzeń i wody, podłoże powinno mieć nachylenie od środka boiska na poziomie od 0,5 do 1% po obu stronach (lub odpływ liniowy). Co jeszcze warto docenić? Nie bez znaczenia jest perforacja materiału, która wpływa na sprawne odprowadzanie wody z brudem. Kolorystykę dobrać można do swoich oczekiwań. Linie i elementy dylatacyjne barwione są w masie, dzięki czemu nie ma mowy o ścieraniu, czy łuszczeniu powierzchni.

Jest również możliwość stworzenia boiska z nawierzchni modułowej na dobrze utwardzonym podłożu według naszych zaleceń

- Nawierzchnia sportowa ... gr. 15,0 mm (NOCERO)

- geowłóknina 300 gr./m2

- pył kamienny lub inne drobne kruszywo (frakcja 0-4 mm) ... gr. 60,0 mm

- kruszywo łamane (frakcja 8-16 mm)... gr. 90,0 mm

- kruszywo łamane (frakcja 16-32 mm)... gr. 200,0 mm (mm

 łącznie ... tl. 366,0 mm

Zalety nawierzchni polipropylenowej NOCERO

Aktualnie modułowa nawierzchnia polipropylenowa NOCERO jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ:

Modernizacja istniejącego boiska

Zastosowanie polipropylenu gwarantuje niespotykane doznania sportowe w trakcie korzystania. Dlatego nie ograniczamy się tylko do budowania nowych boisk. Z wielką chęcią podejmujemy się modernizacji lub renowacji.

Często możemy spotkać relikty przeszłości w postaci boisk betonowych lub płyt chodnikowych, które z upływem lat wybrzuszyły się lub zarosły chwastami.
Takie podłoże gwarantuje kontuzje, otarcia a co najgorsze olbrzymie obciążenia stawów podczas gry.

Czas trwania modernizacji

Po analizie istniejącego podłoża wspólnie z inwestorem podejmujemy decyzję o naprawie lub stworzeniu nowej podbudowy.
Nawierzchnia NOCERO na miejsce inwestycji przyjeżdża w łatwych do montażu płatach o wymiarach 1,2mX1m. Następnie łatwy i szybki montaż trwa około dwóch dni a następnie możemy się cieszyć z funkcjonalnego podłoża dającego komfort użytkowania w każdych warunkach.

Podsumowując proces modernizacji łącznie z tworzeniem nowej podbudowy trwa około 2 tygodni.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie stosowania nawierzchni sportowej NOCERO skontaktuj się z nami lub przeczytaj inne wpisy znajdujące się tutaj -> BLOG

Wróć do listy